Göle mıknatıs fırlattılar, para dolu kasayı buldular

James Kane ve Barbie Agostini isimli iki kişi, New York’ta mıknatıs balıkçılığı yaparken şaşırtıcı bir keşif yaptı. Göle mıknatıs fırlatan ikili, sudan bir kasa çıkardı. Kasayı açtıklarında ise şaşkınlıklarına engel olamadılar: İçinde 100 bin dolar nakit para vardı

BBC Türkçe’de yer alan habere göre zarar görmüş 100 dolarlık banknotlarla dolu kasayı bulan ikili, durumu polise bildirdi. Polis incelemesi sonucunda paranın herhangi bir suçla bağlantılı olmadığı belirlendi ve Kane ve Agostini’ye parayı ellerinde tutmalarına izin verildi.

Kane, daha önce de birçok kez kasa bulduklarını ancak böyle bir miktarda parayla hiç karşılaşmadıklarını söyledi. Agostini ise kasanın kime ait olduğunu belirleyecek bir kimlik bulamadıklarını ifade etti.

Mıknatıs balıkçılığı, son yıllarda oldukça popüler hale gelen bir hobi. Bu yöntemde, göl ve nehirlere ucuna güçlü bir mıknatıs bağlı bir ip atılıyor ve suyun derinliklerinde kaybolmuş metal objeler aranıyor.

Kane ve Agostini, Covid pandemisi sırasında başladıkları bu hobide daha önce İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma el bombaları, 19. yüzyıldan kalma silahlar ve bir motorsiklet bile bulduklarını söyledi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir